Ohlášky 18.2.2018 PDF Tisk Email

sv. apoštola Petra

Světlá Hora

Za zemř. Františka Wágnera, manželku, děti a zetě

Po mši v domě s pečovatelskou službou promluva k biřmování - „2. a 3. přikázání Desatera“

23.2.

Den modlitby

a půstu za mír

Malá Morávka (fara)

V 16:30 modlitba růžence

SO

24.2.

Mše svaté

s nedělní platností

V 8:50 na faře v Malé Morávce setkání biřmovanců (skupina mladých).

Dol. Moravice

Za farníky

NE

25.2.

2. neděle

postní

Malá Morávka

Za kněze a za charitu

Andělská Hora

Na poděkování za dar života

Za zemřelého tatínka Josefa Maňáska

Příští neděli 25. února bude sbírka „Svatopetrský haléř“.

Tři pátky před velikonocemi bude nácvik „velikonočního sborečku“, který bude zpěvem žalmů a antifon doprovázet liturgii Velikonočního třídení. Zájemci o pomoc se zpěvem, nechť se hlásí u o. Karla.

Během postní doby budeme moci vkládat to, co jsme postem ušetřili, jako postní almužnu do připravených pokladniček před oltářem v kostelích. Výtěžek bude použit na další rok adopce na dálku dvou dětí v Indii.

Vzhledem k trvajícím tragickým konfliktům v různých částech světa vybízím všechny věřící
k účasti na zvláštním Dnu modlitby a půstu za mír v pátek 23. února prvního postního týdne.
Obětujeme jej zejména za obyvatelstvo Demokratické republiky Kongo a Jižního Súdánu.

Stejně jako jindy při podobných příležitostech zvu také bratry a sestry, nekatolíky a nekřesťany,
aby se přidali k této iniciativě způsobem, který budou považovat za vhodný,

a tedy všichni společně. Náš nebeský otec stále naslouchá svým dětem, které k němu volají v úzkostech a bolestech, »uzdravuje ty, jimž puká srdce, a jejich rány obvazuje« (Žl 147,3). Vyslovuji tuto důraznou výzvu, abychom také my uslyšeli tento křik a každý si položil ve svém svědomí před Bohem otázku: »Co mohu učinit pro mír?«. Zajisté se můžeme modlit, ale nejenom to. Každý může konkrétně odmítat násilí, nakolik to na něm nebo na ní závisí. Vítězství dosažené násilím je totiž falešné, avšak práce pro mír prospívá všem!

(papež František, 4. února 2018)