Facebook Fanbox 1.5.x.0

Pohlazení pro duši

PřihlášeníKdo je online

Právě připojeni - hostů: 12 

FL AddThis Modul
Živý Betlém PDF Tisk Email
Napsal uživatel o.Marek   
Sobota, 07 Prosinec 2013 14:45
AddThis Social Bookmark Button
Aktualizováno Pondělí, 30 Prosinec 2013 08:19
 
Rekonstrukce Dětřichovického kostela je zase o krok dále PDF Tisk Email
Napsal uživatel o.Marek   
Sobota, 02 Listopad 2013 07:37
AddThis Social Bookmark Button

Kostel v Dětřichovicích, v malebné chalupářské vesničce nedaleko Bruntálu v Jeseníkách, který byl téměř zničen, prochází postupnou rekonstrukcí. Farnosti Andělská Hora ve Slezsku se ve společném projektu s občanským sdružením Dětřichovice podařilo dokončit další z řady kroků směřujících k jeho stavební záchraně. Kostel svatého Michaela, jehož vznik se datuje do let 1771 – 1773, se dočkal nových omítek a kompletní výmalby interiéru. Než se však interiér oděl do nového kabátu, bylo nutné odstranit plísně a vzlínající vlhkost a především oškrabat místy již zpuchřelé omítky. „Opravovat takovou stavbu jako je kostel není nic jednoduchého a stojí to spoustu úsilí a času. Když se však podíváme na to, co se doposud podařilo, můžou být na sebe pyšní nejen členové občanského sdružení, ale i všichni, kteří dobrovolně a bez nároku na odměnu přiložili ruku k dílu“, prohlásila předsedkyně občanského sdružení MUDr. Petra Mičková.

Finanční prostředky na projekt Výmalba interiéru kostel archanděla Michaela v Dětřichovicích se podařilo získat z Programu rozvoje venkova ČR, prostřednictvím Místní akční skupiny Hrubý Jeseník. Žadatelem o dotaci byla Římskokatolická farnost Andělská Hora ve Slezsku, která dlouhodobě spolupracuje s občanským sdružením a při opravě kostela jim vychází maximálně vstříc. Kostel by se budoucnu mohl dočkat i nové fasády, čímž by byla stavební část obnovy dokončena.


Aktualizováno Pátek, 22 Listopad 2013 07:51
 
Předvolební číslo Sinaje PDF Tisk Email
Napsal uživatel o.Marek   
Úterý, 15 Říjen 2013 20:37
AddThis Social Bookmark Button
Naše farnost již druhým vydává farní časopis Sinaj. Již podruhé vydáváme číslo tematicky zaměřené na volby. Poprvé to byly volby prezidentské. Tentokrát se věnujeme tématu nadcházejících voleb do Poslanecké sněmovny PČR.
Zpracovali jsme přehlednou tabulku odpovědí politických stran a hnutí na důležité otázky, které by zvláště věřícího člověka měly zajímat, a také jsme oslovili strany s pěti stejnými otázkami. Jak se s nimi poprali si přečtěte. Byly vybrány strany, které v polovině září měly více než 3 % volebních preferencí.
Věříme, že naše práce bude pro Vás přínosem při rozhodování komu dát svůj hlas. Budeme samozřejmě rádi i za zpětnou vazbu buď na Facebooku nebo napsanou na email Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript .

Téma ke stažení
 
Aktualizováno Středa, 16 Říjen 2013 09:37
 
Společná výroba adventních věnců PDF Tisk Email
Napsal uživatel o.Marek   
Sobota, 16 Listopad 2013 11:51
AddThis Social Bookmark Button
 
Podzimní výlet do Prahy PDF Tisk Email
Napsal uživatel o.Marek   
Pondělí, 07 Říjen 2013 22:44
AddThis Social Bookmark Button
Na podzimní prázdniny připravujeme výlet do Prahy. Bližší informace jsou na plakátku.

Informace k odjezdu + seznam doporučených věcí s sebou
Aktualizováno Pátek, 25 Říjen 2013 10:04
 
<< Začátek < Předchozí 11 12 13 14 15 16 17 18 19 Další > Konec >>

Strana 18 z 19

Hledání na stránkách

Nejbližší události